El Kurutma Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk karar verilmesi gereken, hepa filtreli kurutma cihazı mı veya filtresiz kurutma cihazı mı tercih etmeliyim konusudur. 

Hepa filtreli cihazlar bulunduğu ortamdaki havayı filtreden geçirirler. Filtre edilmiş, virüs ve bakterilerden arındırılmış temiz havayı ellere üfleyerek, sağlıklı ve hijyen bir kurutma sağlarlar.  

Hepa filtresi olmayan cihazlar, bulunduğu ortamdaki havayı ellere üflerler. 

HEPA filtreli cihaz kullanımı, müşterilerin veya kullanıcıların kağıt havlu kullanımı taleplerine karşı, kurutma cihazı kullanımının sağlıklı olduğunu açıklamakta avantaj sağlamaktadır.

İlgili resmi kurumların denetimlerinde, henüz belirlenmiş bir uygulama olmasa da, hepa filtreli cihazların kullanımı olumlu karşılanmaktadır. 

Hepa filtreli cihazların, filtrelerinin kullanım ömrü vardır, bu sürenin sonunda değişimi gerekir ve bu işletmeye sarf maliyeti oluşturmaktadır. Bu nedenle cihaz satın alırken, hepa filtrenin kullanım ömrünü ve fiyatını öğrenmek gerekir. 

Hepa filtrenin değişiminin, servis ihtiyacı olmadan, kullanıcı tarafından yapılabilmesi önemlidir. Bu nedenle satın alım yapılırken buna dikkat edilmelidir. 

Cihazda kullanılan hepa filtrenin, laboratuvar testlerinin olması, geçerli bir rapora sahip olması çok önemlidir. Hepa filtreli olduğu söylenen her cihaz geçerli bir filtreye sahip değildir ve sağlıklı bir kurutma sağlamazlar. Bu nedenle satın alım yapılırken mutlaka dikkat edilmedir. 

El kurutma cihazı satın alırken, çok rastlanan bir yanlış olarak, cihazın gücü sorulmaktadır. Yüksek güce sahip olan cihazların daha çok hava üflediği ve çabuk kuruttuğu düşünülmektedir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Tam tersine yüksek güçlü cihazlar, çok fazla elektrik sarfiyatına neden olmakta ve güncel elektrik tarifelerinin yüksekliği nedeniyle kağıt havlu maliyetinden kurtulmak isteyen işletmelere yüksek elektrik faturası ile önemli kullanım maliyeti oluşturmaktadır.

Cihazın üfleme hızı ve kurutma süresi sorulmalı ve elektrik gücü daha düşük olan cihazlar tercih edilmelidir. 

Markette JET MOTORLU olarak bilinen yeni nesil cihazlar, öncelikle ısı ile değil, basınçlı hava ile ellerdeki ıslaklığı sıyırarak kurutma sağlarlar. Bu hem kullanım maliyetini düşürür, kalabalık işletmelerde kullanım trafiğini hızlandırır, ayrıca cihaz ömürlerini de uzatmaktadır.  

Cihaz satın alımı yapılırken garanti süresine dikkat edilmelidir. Yeni nesil ve teknoloji el kurutma cihazları uzun ömürlüdürler, 2 YIL, 5 YIL, 7 YIL garanti sürelerine sahiptirler. 

Kullanım maliyetini düşürmek amacıyla, YAZ ve KIŞ modu bulunan cihazlar tercih edilebilir. Yazın sıcak havada ılık hava üfleyerek kurutma yapabilen cihazlar, önemli elektrik tasarrufu sağlarlar.

ION jeneratörüne sahip el kurutma cihazları, bulunduğu ortamdaki bakteri ve virüsleri temizlemekte avantaj sağlarlar. 

El kurutma cihazlarının çalışma gürültü seviyesi, ofis, okul ve benzeri ortamlarda önemli bir konudur. Bu işletmelere kurutma cihazı satın alımı sırasında gürültü seviyesine dikkat edilmelidir. Sessiz mode özelliğine sahip el kurutma cihazları bulunmaktadır ve bu özellik kullanılarak çalışma gürültü seviyesi önemli ölçüde düşürülebilir.

MiDRY

Yeşili değil, elinizi kurutun…

Sohbeti başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?